Czech English


Postřehy s CC

Náš první vrh CC , který se narodil v létě 2004 byl opravdu povedený. Štěňat bylo sice málo, jen tři kousky, ale zato se povedla.
Rodina mající matku pejskařku si časem zvykne (nebo se jen tak tváří, že jí to už nevadí) na to, že některé víkendy ji téměř neznají, obývák se čas od času změní v porodnici, dcera bobuje na cvičáku (abych ji měla pod dozorem - ještě, že ho máme z kopce), že v mrazáku je převážná většina sortimentu masa pro psy, (viz příklad u mojí kamarádky, kde po manželově dotazu “Co je k večeři?“ zazní “Bramborák!“ „ A to kuře nejez, to je pro psa!“), že se musí povinně luxovat a vytírat denně, že nemáme doma koberce, ale lino a plovoučky, že občas nejsem v práci na víc než týden si mé zákaznice také zvykly(také snad), že na srazy s kamarády nosím kromě menšiny fotek dcery a manžela většinu fotek se psy, že se musí všichni( včetně babičky a dědy) před odchodem z domu do civilizace prohlédnout, jestli jim (věšinou přes noc, nebo v nestřežené chvíli) NĚKDO tím svým všudy přítomným sosákem neososal oblečení a neudělal na něm cintanec, za na který by mohl být leckterý slimák právem hrdý!

A já abych to všechno stihla zkompletovat (tj.uklidit,uvařit,učit se s naší malou do školy, chodit do práce, věnovat se ještě těm našim čtyřnohým a v neposlední řadě i mému manželovi) bych někdy ocenila nafukovací den. Jenže je to jako nemoc, jednou chycená a stále se vracející. Prostě pejskařina.

Jak ta pracovní-cvičáková , tak i výstavní a chovatelská.
Prostě ať si říkáte stokrát-už nikdy-přijde to zas a zas. Říkala jsem si, dám sobě i Chichině roční pauzu (ten kdo již někdy měl doma v bytě neposedná psí prťata teď přesně ví, o čem je řeč .. být u porodu, spousta nocí nespat, sledovat jak rostou, přibývají na váze, učí se chodit a posléze i jaksepatří po psím řádit, najít jim nové pánečky a nakonec to všechno když Vám odjíždějí ořvat - to je naprosto skvělé a naprosto vyčerpávající současně). A pak je k mání opět super pes na krytí, řeknete si- ale ne, až za půl roku …
Jenže … sakra, je tak pěkný, Chícha je zas ve své kondici, krycí pes má super tělo, hlavu, povahu, skvělý rodokmen, dobré nohy, nikdy tady nekryl a k té naší holce se hodí ….. a už to jede … !! Přemýšlíte, chci si už po Chichině jednu holku nechat a bude zrovna hárat ….. tak jo .., no a jste v tom znova !!!
Tak se nastal den D ke krytí, dopadlo to super, moc se jí pozdával, nedělala žádné drahoty. Tentokrát jsem nejela na ultrazvuk, prostě jsem čekala, jestli jí naroste bříško. Již od krytí se chová „jsem budoucí matka“.

Nastávající mamina se hodně šetří, hodně spí, hodně z počátku jedla a pak jako již u minulého vrhu - měla těhotenskou nevolnost. Prostě 3. týden březosti jí bylo pár dní špatně. Je to sranda, je to úplně stejné, jako u ženských-vidí jídlo a chce se jí zvracet, nevezme si vůbec nic, vše je „ble“.
Jak tohle skončilo, zase se cpala, nejraději papriky, šunku, syrové hovězí, kuřata a přílohu, smetánky, mrkev jablka-jen ty granule byly (a jsou stále „BLE“ - na ty přijde řada až pár dní po porodu, kdy je vše „mňam“ a to v jakémkoliv množství - hladoví mimiňáci mají spotřebu!). Bříško narostlo, od 55. dne je cítit pohyb štěňat, a s blížícím se dnem porodu jsou viditelná jak lumpačí i pouhým okem.
Teď již měřím teplotu, jakmile klesne okolo 36-36,5 (z normálních 38 C) tak nejdéle do 24 začne porod . Je to poměrně spolehlivý ukazatel blížícího se porodu. Držte palce, pak napíši, jak jsme již podruhé rodili.MINULÝ VRH "A" 
1.ŠTĚŇÁTKA VRHU A SE NARODILA 10.7.2004, 1 KLUK A 2 HOLKY - JSOU MODROSTŘÍBRNÁ - ŽÍHANÁ

Chicha se osvědčila jako opravdu skvělá matka, trpělivá a pečující.

Otec štěňat VRHU A: pes Jason v majetku Sandry Schmidt, vítěz mnoha výstav v Itálii ,(omlouvám se, původně bylo napsano 0/0 - byla to mylná informace, tento vrh nemá v PP zapsán výsledek DKK otce, byl vyhodnocen až po vice než půl roce - jeho DKK je HD C) Rakouský Šampion, zahr. krytí - Italský pes, žíhaný, mohutný, velice přátelské a vyrovnané povahy - je to uplně nová krev, zatím nebyl ještě v chovu v ČR použit, v poslední době byl oceněn na Evropské výstavě Výborný 2. Je to syn legendárního šampiona Tuarega, jeho matka AKIRA je také velice úspěšná šampionka mnoha států. Je velice pravděpodobné, že mají propojeny pracovní i výstavní předpoklady.
Všechna naše mimča "A" již mají své nové pánečky, jsou roztroušena po celé republice.

ADAM (jako jediný chlap ve vrhu) má své nové pánečky,zůstává v Praze (což jsem moc ráda, budu ho vídat i na cvičáku), má super exteriér, tak uvidíme, zda se dokáže prosadit i na výstavách.
ADÉLKA (Babu) má také novou smečku, odjela na sever Čech k prima rodině s dětmi.
ANETKA odjela až na skoro druhý konec, jižní Moravu. I ta má velké šance se na poli výstav uchytit, je to nádherná holka.
Všem svým odchovaným drobečkům přeji do života jen to vše nej.


Jaký je CC

Zde se svolením pisatelů zveřejňuji e-maily od našich odchovů (vlastně již našich letitých přátel) - jsou vtipné a výstižné - přesně ukazují povahu CC - ne tu vymyšlenou z knih, ale tu pravou-ze života. Když je čtu, musím se smát, jak jsou výstižné a jako bych ty jejich „pocity „Odněkud důvěrně znala“ – takhle „důvěrně“ CC zná jen každý chovatel a majitel CC … to je to, na co se mě zájemci o prcky CC v telefonech na návštěvách ptají „ A jakou má vlastně CC povahu???  Můžu vysvětlovat, že CC je pořád ve své podstatě strážným psem jakým vždy byl, ne gaučák a pes dětem na hraní (i když samozřejmě Caníci to milují - pěkně rozvalit na gauči a milují nade vše" své "děti), ale že je to úžasný rodinný, a zejména hlídací pes s nádhernou duší .... Tohle jsou postřehy přímo ze života, co můžete čekat se soužitím s Caníkem , jejich typické "lumpárny" ale i jejich typické milující povahy ... a myslím pochopíte... Je to jen malý zlomek z toho co mám ...

Hlášení L a M vrhy červenec 2011

Belzebub - Pirdísek: Morris-mejlík po 2 dnech po odběru

Dobrý den, paní Máslová,
moc Vás zdravíme z Litoměřic a děkujeme za možnost poznat tak úžasné stvoření, jímž štěně cane corso, je. Náš chlapeček je rozumný, veselý, mazlivý, společenský a už hlídá svoji novou smečku.
Včera si stýskal jen cestou autobusem na Vysočanskou, v metru byl pozorný a chvílemi pospával. Cesta vlakem byla také klidná. S novým domovem se rychle seznámil. Náš kartouzský kocour Shlomo, jehož foto též přikládám, na něj koukal jako na "černé zjevení", ale přijal ho nicméně přátelsky a nenechá se jím vyrušit ze svého klidu. Noc byla tichá. Spal na polštáři vedle postele, kde na něm měl položenou ruku můj muž. Dnes s námi absolvoval cestu vlakem do Děčína a zpět. Byl obdivován a hlazen a je příkladem ušlechtilosti cane corso, plemene, o němž příliš mnoho lidí neslyšelo. Byl s námi v knihovně, na dvou úřadech, všude byl ukázněný. Poté cestoval autobusem a následovně vstoupil do zahrady, kde již bude brzy vládnout. Asistoval při všem co jsme dělali, sázel orlíčky, s mužem odvážel kočárek do stodoly. Prokládal tyto aktivity spánkem. Kromě toho je u našeho domu pes mojí maminky, kříženec - starý pán. Neformálně se očichali, následně dělali, že jeden pro druhého neexistuje. Nicméně, chlapeček nás hlídal. Když jsme přišli a sedli si na lavičku, já dceru na klíně, Belzebubek si mi sedl mezi nohy a začal jemně vrčet a poštěkávat, aby "starého pána" upozornil, že jsme jeho a že si nás ohlídá.
Moje maminka a maminka mého partnera jím jsou velice nadšeny a obdivují jeho rozvážnost a fyzickou krásu. Je velmi něžný, líže nám obličej, stulí se, když ležíme, do klína, lehne na nohy. Je velice oddaný.
Také jsme začali s výchovou - jde mu zatím vše velmi dobře. Přichází na výzvu, nosí obojek a snaží se chodit na vodítku. Je velice pilný. Občas udělá loužičku doma, ale snažíme se s ním, když jsme doma, chodit ven, aby se mohl vyprázdnit.
Posílám fotku znaveného pejska po včerejší cestě domů Zase brzy pošlu další.
Mějte se moc a moc dobře, nechť jsou Vaši psi zdraví a těším se zase na napsanou.


3, 5 měsíce:

Dobrý den, Pavlo, moc Vás zdravím. Belzebub roste jako z vody, tedy, je to řádný jedlík, tak jako naše lidské mládě. Je to rodinný mazel a je všude, kde je rodina. Když se "smečka" rozdělí, těžce to nese. Když někam jdu, on je mým nohsledem. Je úžasný, mám ho moc ráda. K Alexce je milý a respektuje ji. Když ji krmím, asistuje. Nejraději je kuchařovi u nohou. Když ležím a spím na koberci, hřeje mě.
Skus se zatím nezměnil. Váží 15 kg.
Snaží se plnit, co je mu zadáno. Přivolání a sed jsou téměř perfektní. Opravdu se snaží, máme z toho radost. Odměnou je mu hlazení a mazlení, žádné pamlsky nebere. Respektuje a do smečky zahrnuje i další členy naší rodiny.
Je legrační, když chodí jako slůně v porcelánu, např. vstoupí do lavoru s jablky, nebo se třema nohama projde miskou s vodou. Nikdy se člověk nenabaží jeho přítomnosti a jeho kousků.


M - Macgyver 3,5 měsíce:

Dobrý den,
omlouvám se, že odepisujeme až teď, ale máme moc práce.
Psík je strašně aktivní, pořád něco ničí. Když přijdeme z práce, tak to vypadá jako kdyby tu vybuchl granát. Strašně se mu líbí boty všeho druhu, a hlavně na nich musí být nejvíc bahna ,aby to stálo za to. Nemůžeme nechat koš s prádlem na zemi, jinak má další pelíšek. Nejlepší je ,když začne ve 3 hodiny ráno chrápat. To fakt stojí za to. Starý opilý chlap chrápe míň. Poslouchat se zatím učí. Něco málo umí, ale zapamatovat si to, to je umění. Ze začátku jsme se zachovali blbě a tak nám dal najevo, že je pánem on. Teď už si to nemyslí.
Jsme přísní, ale i tak je to náš největší mazel.
Posíláme Vám pár fotek.


Lilly: 3,5 měs

Dobrý den

Tak Vám píšem ako sme sa dohodli ;) cestu sme mali dobrú, aj ked sa nám lily v aute 3x poblila, ale to nevadí. Väčšinu času cesty stále spala :) doma sa jej páči stále niečo obzera a chodí hore dole. V noci spala pri mne úplne kľudna celu noc. Ešte som sa vás chcel opýtať či ste ju krmili suchymi granulami alebo vlhcenymi ? Moc jesť nechce ale to sa spraví :) a ešte oblubuje cikat mamke v kuchyni :)


Murffe 3,5 měs

Dobrý večer,
poslala jsem nějaké fotky. Zatím válčíme s loužičkama a šiškama. Ty loužičky už docela zvládá, ale šišky občas z venku statečně nosí domů. Teď na nás, když něco děláme u kuchyňské linky, tak poštěkává. Řekla bych, že je pořád hladová. Odčervená je, ale jak je hodně na zahradě, i když tam chrupe v pelíšku, tak jí čerstvý vzduch dělá dobře na trávení :-). Už jí dávám o trochu víc, takže asi tak denní dávka je 35-40 dkg. Taky jsme už objednali krmení. Perfektní přístup. Poslali mi to rovnou a ještě jsem neměla ani zaplaceno, protože jsem jim to posílala na účet. Ale ještě před internetovou objednávkou jsem se telefonicky odvolala na Vás, takže asi v rámci dobrých vztahů, jsme měli do dvou dnů krmení doma. Objednávala jsem ho v předstihu, aby nám najednou nedošlo.
Když jsou spolu venku s prckem, tak jde za ním jako magnet, krade mu hračky, okusuje ho, on jí taky občas tahá za kůži, jsem pořád jako rozhodčí, nech ho - fuj, nesmíš, nech jí- nesmíš jí zlobit :-)). Docela máme veselo.
Chrupe pěkně dole v baráku na chodbě mezi kuchyní a obývákem, ale dveře tam nejsou, takže si chodí jak je potřeba. V kuchyni taky pěkně byvakuje pod stolem na koberci. Myslím si, že se jí tu líbí. Teď jí trochu vozím autem. Koupili jsme postroj a tak to jde, neleze mi za krk. Když jsme byli na očkování, tak vážila 9,15 kg. Teď jdeme za týden a tak uvidíme, ale roste pěkně.
S kočkou jim to moc nejde. Docela jí honí a naše kočka se moc seznamovat nechce. Ale to je dobrý, bude mít přípravu na sousedovo kočky.
Tak to je v kostce zatím asi tak vše. Snad nám to jde dobře, ale řekla bych, že v rámci výchovy tak nejvíc poslechne mě. Začala jsem jí já trochu víc vychovávat a muž na ní jen zvýší hlas, takže si zaleze k sobě a myslí si své :-))
Tak zatím dobrou noc.


Hlášení vrh J Julay - Kim x Siras J

2/2010
Dobry den, Julay nam rastie do krasy ma 4 mesiace a cca 25Kg. Posielam zopar aktualnych fotografii Julay a balkona po jej" upratovani." :-)))

Co sa tyka jej aklimatizacie na nove prostredie - zvladla to vyborne este ani raz nezaknucala.
Posielam aj nejake nove foto- strasne zle sa foti Julca je stale v pohybe.

S pozdravom Juraj


Hlášení od paničky Dara ... Buffy x Gucci.

2/2010

Krásný dobrý večer Vám všem přejeme z Brna. Dlouho jsme se neozvali ale mysleli jsme na vás a v duchu děkovali za úžasného psa, našeho Dara(Faro)Obě naše" štěňata" rostou jako z vody a velmi dobře si rozumí někdy až moc dobře hlavně když si po baráku hrají na honěnou. Posíláme pár foteček hlavně pro pobavení.Kdyby to záleželo na nás tak si vezmeme ještě jednoho psa, ale nežijeme v domě sami. Zatím se mějte krásně pozdravujte Kačenku nejspíš už vekou slečnu a přejeme krásnou dobrou noc Veronika, Tomáš, Tomášek a Dar


13.7.2009

Dopisy od Protivánků (Markétka, a Josef a malý roční Vojtíšek popisují soužití s – Demie 2 roky (Peek x Bona)

+No, Vojťa pěkně lumpačí! Neposedí na místě. Všude leze, sápe se do květináčů, do skříní, na kredenc, do videa, Demče ocucává její hračky (a
naopak...). Je hodně zvídavý, ale pohodový. Ve dne se unaví a v noci krásně spí. Dnes se mu prořezal druhý zub nahoře, tak už má čtyři. Při kojení mě občas kousne a má z toho legraci, když řeknu "jau". Demče hází ze své vyvýšené židličky svoje jídlo a naopak někdy vleze Demče do misky s jejím žrádlem. Demka je trpělivá, nechá si od něj všechno líbit. Klidně jí vleze na záda, nebo jí přeleze, když je v cestě. Zatahá jí za ucho nebo se jí zakousne do zadku. Jsme rádi, že Demču máme, je to výborná canisterapie a prevence alergií ... Ahoj Markéta


+Dneska bylo s Demčou veselo - skočila bez varování do stoky, kam vypouštějí odpad s čističky ...
Vojťovi se líbí Demčin obojek (má rád červenou), tak jí za něj tahá, taky za ucho, ale ona si to trpělivě nechá líbit. I to, že jí (i nám) rád piští do
ucha ...
Pozdravuj Jarmilku

+Ahoj Pavlo,
Jedna taková legrační kuriozita - Demča si strašně libuje v tom, že každý den prochází pomalým plíživým krokem pod sušákem, na kterém sušíme Vojťovy plínky. Jde pomalu tam a zpátky a hrozně se u toho jakoby soustředí. Vypadá to hrozně legračně.


Dopisy od „Oláskových“ Heinclovi - Igor (Bona x Nikolas) - 10.7.2009
+Moc zdravím a hlásím, že máme 26 kg. předkus,.Během několika dnů pošlu pár fotek. Olas roste jak z vody a pan veterinář nás moc chválí, že je krásný hafan. Chodíme dvakrát týdně na cvičák. Jednak aby trochu poslouchal a jednak se tam vidí se spoustou pejsků a je nadšený.


A pár - starších e-mailů:

Dobrý den,
+ Zdravím moc Vás i celou rodinku a samozřejmě i psí rodinku a doufám, že se daří s novým přírůstkem! Posílám jen nové páteční fotografie. Byli jsme za dcerou v Brně a spali jsme i s Olasem na vysokoš.kolejích, tak se předváděl před budoucími veterináři a známý Pavly nám Oláska vyfotil. Měl velký úspěch a už začíná být soustředěný na rodinu a nemiluje, když ho chce muchlat někdo cizí, tak vyvrací oči a jde pryč. Roste jak z vody, jen čekáme až počasí dovolí a trochu vyrazíme na cvičák jen pro jednoduché povely ale abychom sehnali podobně velké pejsky.Olas si chce hrát a buď jsou to moc malí a bojí se, nebo moc velcí. Tak doufám, že se Vám Olas bude líbit a zase se ozveme.
Mějte se moc hezky a pěkné léto. Iveta


+Zdravím taky a děkuji za to, že si najdete na mě čas a napíšete. Zuby jdou už do předkusu. Jinak je to fakt miláček rodiny a širokého okolí. Před pár dny dojela tříletá vnučka a tak jsme je seznamovali. Vše dopadlo velmi dobře, vnučka přestala vřískat a utíkat a Olas ji pořád jemně okusuje ale nepřitlačí,. Kocoura miluje a jsou velcí kamarádi. Určitě se budu průběžně ozývat a posílat fotky. S Olasem budíme hodně pozornost a všichni se shodují že má krásnou postavu, barvu a oči. Ty se mi líbí nejvíc, vyloženě s námi mluví a rozumí co říkám.Jen jsem se musela smířit že některé keře a kytky už neuvidím v květu.A docela je zkrátil …….To celkem přecházím s humorem.
Mějte se a moc díky. Iveta


+Moc zdravím a posílám pár fotek. Olas se má doufám že velmi dobře. Je hrozně pěkný a chytrý. Pořád s ním někdo je, aby se mu náhodou něco nestalo, než si zvykne na byt a hlavně schody. Už je vyjde velmi opatrně sám a maže do postele, buď spí s dcerou, když je doma nebo s námi. Jak vstanu a odejdu je v posteli.Ale je moc chytrý a mazaný. Začínáme ho jemně cvičit.Tak sednout umí perfektně, protože kvůli piškotu a dobrému jídlu je schopen všech pokynů a začíná i na povel lehni.Jinak s ním chodíme hodně ven a do města a zvykáme ho na ruch. Je z toho vždycky vyděšený, ale musíme ho zvykat, jinak ho všichni obdivují a zastavují nás, co to je za nádherného psa. Dokonce nás zastavila paní z Moloss clubu a ptala se odkud jej máme. Hrozně roste a je moc šikovný. Máme z něj obrovskou radost. Nejvíc já s dcerou, když vidíme oknem do zahrady manžela jak ho chová a pusinkuje na břiše a pod krkem, protože to má moc rád a pak se musí chvíli prát. S kocourem se milují a Betynku svorně ignorují jako starou nevrlou babku. Dáváme ho dohromady s ostatními pejsky, aby si zvykal . Jsme s z něj opravdu moc nadšení. Moc Vás s celou rodinou pozdravujeme a doufáme, že Vám Olase budeme moct ukázat, jaký je z něj fešák a miláček. Iveta


+Posílám jen na ukázku. No máme další dítě … Olas si zabral medvěda a bez něj nejde spát. Střídáme se ve hlídání, aby se mu něco nestalo než si všechno obejde a bude vědět co si může dovolit, ale je s ním sranda a zatím docela poslouchá. Určitě se budeme ozývat a posílat fotky. Ještě jednou moc děkujeme za rady a za výběr Olase, myslím si že jste se hodně strefila.


Dopisy od Sezemských: Edík 2 roky (Chicoryx Peek) červen 2009

Dobrý den paní Máslová, moc Vás zdravíme z Českých Budějovic, tak už to jsou dva roky, co se Edinek a jeho bráškové a sestřičky vyloupli na svět. Jsme za to moc rádi, je to naše sluníčko a posílám Vám pár fotek ze včerejších narozenin :-)) Uvařila jsem mui 1,5 kg hovězí kližky. Nejdřív se trošku "ostýchal", protože jako správně vychovaný pejsek ví, že ze stolu si brát nesmí, ale pak se do toho pustil a během pár vteřin to bylo pryč. Tak se mějte moc hezky, zdravíme i všechny chlupáčky.

Lenka s rodinou a Edíneček :-))


+Dobrý den paní Máslová,

moc Vás zdravíme z Budějovic. Posílám pár fotek, tyhle jsou z Edíčkovo 1.narozenin, dostal dort (sulc z vepřového kolínka) :-)) moc si na měm pochutnal.


+Edíček je nejúžasnější a nejskvělejší pes na světě :-)).
Je pořád hravý, jako štěně a hodný ke všem pejskům, jen k retrývrům je nedůvěřivý, protože ho už 2x napadli, tak na ně zavrčí, ale nic neudělá, jen tak zahrozí.
Spí s námi v posteli, ráno se probouzím s jeho čumáčkem proti mýmu nebo spí rozvalený na zádech. Je to závisláček a my na něm taky. Strašně rád se mazlí, začne pak úplně chrochtat blahem.
V létě jsme byli na chatě na Bezdrevě, Edí je děsná kachna, ani by snad z té vody nevylezl. Venku je s ním sranda, je to takový šašek, lítá okolo nás, jako blázínek s hubou roztlemenou (člověk úplně vidí, že se směje) a pak na nás skáče nebo dělá, jako že skočí (když na něj křičíme , aby neskákal) a těsně před námi uhne a má takový šibalský výraz , jak nás dostal :-)
Včera jsme byli na ročním očkování, tak váží přesně 50 kg.