Czech English


Vzpomínáme

JCH. Chicory Corso z Máchova kraje

13.01.2002  -  23.12.2011

modroplavá fena 

Výška-63 cm, váha -47 kg, těsný předkus

otec:Multichampion  Jones, matka: Comodo el Corso

Chícha byla velice temperamentní, moje vůbec první fenka CC, s vysoce vytříbenými hlídacími instinkty. Doma v rodině obrovský mazel a naprosto pohodová. Výborně se s ní pracovalo, rychle se učíla, měla složeny 3 klasické pracovní zkoušky.  Byla to naše" 1.dáma" byla postavena od svých 6  let mimo chov, užívála si klidu rodiny a smečky (zejména sportu zvaný "gaučink") a vedla naší psí smečku, pomáhala ve smečce s výchovou štěňat jako skvělá "teta". Moc jí děkuji za všechna štěnda, co mi kdy dala-postavila mi základ chovu, máme po ní Bonu, a stala se matkou několika šampionů a junioršampionů.  Ona byla a vždy bude pro mě CC s obrovským srdíčkem a bojovností lva, opravdu byla ta, co by za mě položila život, kdyby to bylo potřeba. Dožila u nás doma do posledních minut-usnula a ráno se již neprobudila, netrpěla žádnou nemocí, umřela stářím.

Ještě jednou díky, že jsi s námi Chicho byla bez pár dní téměř 10 let ..... budeš mi moc scházet, kamarádko moje.


JCH. Nera Lavínia z Hrdlořez

( 4 roky) .... jedna z mých nejlepších fen, pro mě velmi bolestivý odchod v době, když se měla stát matkou ..... bohužel to nebyla přáno jí ,ani jejím potomkům, které měla v bříšku. Bylo jich tolik, že to její tělo při porodu nevydrželo - čekala 18 prcků a nastal totální kolaps. Umřela mi v autě, v náručí - když jsme jí vezla na veterinu. I přes veškeré oživovací pokusy bohužel zůstala již na druhém břehu, jak ona, tak všichni nenarození. Proto říkám, že nikdy není fena blíž smrti než, když čeká prcky ....... trvalo mi měsíc, než jsem se vzpamatovala a i já mohla jít dál .... Nicméně její potomci z Vrhu R, kteří jsou úžasní nesou její krev v sobě dál ..... a doufám, že budou pokračovat ...


Peek Corso z Máchova Kraje

12.8.2003 - 9.9.2012

Zůstaneš navždy s námi Píkošů.


Indy z Máchova Kraje

Tahle fenka sice nebyla přímo moje, ale jako kdyby byla - znala jsem ji od malinké kuličky, byla nejlepší kámoška naší Chicory, tyhle dvě bez sebe venku neudělali krok, ač dvě feny ve stejném věku, bezvadně si rozuměli a nikdy se mezi sebou neměli nejmenší spor.

Její náhlý odchod v březnu 2008 (rakovina sleziny) v necelých 6 letech mě opravdu citlivě zasáhl ...